Eğer yalnızlıktan şikâyet ediyorsanız, bir ilişki bulmanın zor olduğunu düşünüyorsanız, bu yazı sizin için. Aşk enerjisini tekrar hayatınıza çağırmak ve kendinize uygun bir partner bulmak için uygulamanız gereken 8 adım…

1- Bu konu ile ilgili kendinize içsel bir baskı uygulamayın. Neden hâlâ bir sevgilim yok, niye ilişkilerim uzun ömürlü olmuyor diye endişelenmek ve strese girmek negatif deneyimleri hayatınıza çekmenize neden olur. Kendinizi rahat bırakın, olması gerektiği gibi doğru zamanda hayatınıza doğru insanın gireceğinden emin olun. Emin olmanın verdiği bu rahatlatıcı güven, hem enerjinizi yükseltecek hem de güvenli bir imaj çizmenize yardımcı olacaktır. Bir konu ile ilgili strese girildiğinde farkında olmadan salgılanan hormonlar ve etrafa yayılan enerji olabilecek ilişki şanslarını da bloke eder.

2- Sosyalleşmekten korkmayın, yeni bir ilişki bulmanın ilk şartı yeni insanlar tanımaktır. Kendinizi bulunduğunuz ortamla, eski arkadaşlarınız ve grubunuzla kısıtlamayın. Yeni insanlar tanımak sanıldığı kadar zor değildir… Arkadaşlarınızla programlar yapın. Sportif faaliyetlere katılın, yaşıtlarınızın bulunduğu kulüplere, eğitimlere, seminerlere ve sosyal ortamlara katılın. Yeni yerleri, yeni insanları, yeni hayat felsefesini aklınızdan çıkarmayın.

3- Pozitif ve neşeli olun. Girdiğiniz her ortamda (sadece yeni bir sevgili bulmak için değil) genel tavrınız neşeli, pozitif ve rahat olmalıdır. Unutmayın tüm insanlara en çekici gelen özellikler kendinden emin, neşeli ve rahat olmaktır. Bu tavır sadece yeni adayların sizi fark etmesini değil gerçek dostluklar kurmanızı da sağlar. Gülümseyen bir yüz ve neşe ile yayılan yüksek bir enerji en etkileyici silahtır.

4- Fiziksel olarak hazır olun. Eğer yeni bir ilişkiye başlamak istiyorsanız, doğru insan ile her an her yerde karşılaşabilirsiniz. Fiziksel olarak her daim bakımlı ve hazır olun. Bu dönemde bedeninize, kıyafetlerinize daha çok özen gösterin. Hatta yeni hayatınız için hazırlanmak, spor yapmak, zayıflamak sizi daha fazla motive edebilir.

5- Kendinizi değiştirin. Hayatınıza yeni bir ilişki ile yeni bir başlangıç yapmaya karar vermişken kendinizde gördüğünüz bazı düşünsel ve davranışsal yanlışları değiştirebilirsiniz. Siz değişim için bir adım attığınızda ilişkileriniz ve hayatınıza çekeceğiniz insanlar da değişecektir. Kendiniz üzerinde pozitif çalışmalar yapın. Kendinizi tanıyın ve sevin.

6- Çekiciliğinize güvenin! Bilimsel olarak insan sinir sistemi, gerçek ve hayali ayırt edemiyor ve öyle tepki veriyor. Karşınızdaki insanın bilinçaltına sizden etkilendiği hissini yerleştirmek için buna %100 inanmanız gerekir. Eğer çekici görünmek istiyorsanız önce kendinizle flört etmeyi öğrenmeniz ve kendiniz ile ilgili önyargıları unutmanız gerekiyor. Tüm güzelliğiniz ya da yakışıklığınıza ve bilginize rağmen, düşük bir enerji ile bulunduğunuz ortamda etrafa “çekici vibrasyonlar” gönderemezsiniz. Etrafınızı etkilediğinize emin olun…

7- Bu dönemde sizi negatif telkinleri ile etkileyen insanlardan uzak durun. “Etrafta güzel bir ilişki yaşayacak insan yok, her aşk mutsuzlukla biter, mutlaka aldatılırsın” gibi bilinçaltınıza korku yerleştiren ve hayata karşı umutları solduran kişiler ile bir dönem ilişkinize ara verin. Emin olun evrende herkes için eşit oranda mutluluk, ilişki ve aşk şansı var. Her an her saniye hayat yenilenirken, kendiniz için gerçekleşecek mucizelere, tesadüflere hazır olun. Keyifle bekleyin ve mutlu günler için hazırlık yapın.

8- Tanıdığınız her insana potansiyel sevgili muamelesi yapmayın; sevgili olabiliriz beklentisi ile doğal ve rahat olamazsınız. İlk etapta insanları tanımaya, yakınlık kurmaya çalışın. Gerçekten yakınlık kurduğunuz insanlarla ileride sevgili olmanız halinde daha sağlıklı ve verimli bir ilişki yaşarsınız.

Back-Up İlişki ve Ebeveyn Danışmanı Cansu Yağız yazdı…