Kalem-kağıdın yerini bilgisayarların, tabletlerin, dokunmatik ekranların aldığı günümüzde, siz de hâlâ kalem-kağıt kullanarak not almayı hatta daha da fazlasını yaparak renkli kalemleri kurcalayıp, bulduğunuz her boş kağıda renkli çizimler yapmayı seviyorsanız bu kalemlere bayılacaksınız…

Çocukluk yıllarımızda kırtasiyelerin kokusu, kalem bölümlerinin albenisi içinde büyüdük. Sadece boya kalemleri değil günlük hayatta not almak için kullanabileceğimiz kalemlerin de renklisini tercih ettik hep! Sizin için de durum böyleyse, Copic Marker ile tanışın lütfen. Normal şartlarda profesyonel çizerler, illüstratörler için tasarlanmış olsa da boş bulduğunuz bir kağıda renkli çizimler yapıp oyalanmak ya da yeteneğinizi keşfetmek ilgi alanınız içindeyse Copic Marker geniş renk yelpazesiyle sizi derinden etkileyecek, inanın…
Copic Marker’ın az sonra bahsedeceğimiz renk çeşitliliğinden önce ilk sevilen özelliği yeniden doldurulabilir olması. Mürekkebi de ayrıca satılan kalemleri bir şişe mürekkep ile 15 kere tekrar doldurmak mümkün oluyor. Ayrıca her kalemde iki çeşit uç bulunuyor ve boyalar birbirine karışmıyor.

Animeden çizgi romanlara, moda tasarımından güzel sanatlara kadar birçok alandaki profesyonellerin kullandığı Copic Marker kalemleri sadece profesyoneller için değil! Copic, Sketch, Ciao ve Wide olmak üzere 4 farklı türü bulunan kalemlerin her bir türünün 300 farklı tona varan çeşidi mevcut üstelik.. Bu kalemleri satın alırken dikkat etmek gereken bir de numara sistemi var. Numara sisteminde kalemin altında; soldaki harfler renklerin kategorisini, ortadaki numaralar renklerin canlılığını, sağ taraftaki numaralar ise ortada yer alan numaranın (hangi renge ait ise) açıklığını veya koyuluğunu gösteriyor. Yani bu detaylardan bile, ne kadar çok renk ve ton çeşidi olduğunu anlamak mümkün. Ülkemizde de büyük kırtasiyelerde bulabileceğiniz Copic Marker ile profesyonel olmasa da; renklerle haşır neşir olmak çok, çok keyifli bir iş.

Yukarıda gördüğünüz çizim gibi yüzlerce tasarımın, dünyaca ünlü illüstratörlerden çizerlere işin içinde olan insanlarla röportajların olduğu blogları da çok keyifli.