Ofis çekmecenizin olmazsa olmazları…

Kadınlar için multi kullanımlı ürünler; stik ve gün sonunda yorulduğunuzda gözünüzün altındaki morlukları kapamak için fondöten. Böylece güne yeniden başlıyormuş gibi taze bir cilde sahip olursunuz.

Erkekler için parfüm; evet, beyler tıraş olduktan sonra uyanırlar ve ardından yüzlerine sürdükleri parfümle ritüeli tamamlarlar. Gün içinde ihtiyaç duyulduğunda yenilenen parfüm ise aynı uyanma hissini yeniden yaratacaktır.

Kadınlar için ince çorap; çorap kaçmasına karşın tedarikli olmak lazım.

Erkekler için temiz bir gömlek; gün boyu giyilmekten buruşmuş bir gömleği değiştirebilirseniz ve yorgun iş günlerini daha kolay atlatabilirsiniz.

Kadınlar için şatafatlı bir bilezik veya küpe; bazen toplantı uzun sürer ve eve gidip üzerinizi değiştirmeye zamanınız olmaz. Günlük kıyafetinize biraz hava katmak aksesuarla mümkündür.

Erkekler için kravat; o gün toplantı olmadığı için işe ‘casual’ geldiniz ama akşama bir iş yemeği çıktı. O kravat sizin cankurtaranınız olacaktır.

Kadınlar ve erkekler için ayakkabı parlatıcısı; ülkemizin her yerinde inşaat olduğu için evden çıkmadan ayakkabılarımızı cilalasak bile gün içinde aynı temizliği koruyamayız. Kıyafeti tamamlayan ayakkabıdır ve jilet gibi gözükmek için jilet gibi olmalısınız!

Kadınlar ve erkekler için dudak yumuşatıcısı; gün boyu konuşmaktan kuruyan dudaklarımızı yumuşatmak için elzemdir.

Bizi güzelleştiren yiyecekler…

* Tavuk; içindeki ‘keratin’ ile saç diplerini güçlendiriyor.
* Somon; içinde ‘omega’ olduğu için saç derisini genç tutuyor.
* Çilek; ‘C vitamini’ ile kırışıkları önlüyor.
* Domates; ‘likopen’ cildi güneşten koruyor ve ‘lutein’ cildi nemli tutuyor.
* Su; tüm sistemi gereken nem seviyesinde tutuyor.
* Diyet yoğurt; içinde ‘kalsiyum’ olduğu için kemiklerin ve dişlerin sağlıklı olmasını sağlıyor.
* Dark çikolata; cildin serbest radikaller tarafından zarar görmemesini sağlıyor.
* Yeşil çay; cildi çevresel baskılara karşı koruyor.

Kulak temizleme çubuğu deyip geçmeyin…

Makyaj düzeltmek için; kulak temizleyicisini makyaj çıkarıcısının içine hafifçe değdirip düzeltmek istediğiniz ‘eyeliner’ veya rujunuzu temizleyebilirsiniz.
Son damlasına kadar kullanmak için; şişenin, tüpün dibinde kalmış son damlaları kulak temizleyici çubuk sayesinde değerlendirebilirsiniz.
Makyajın fazlalığını almak için; fazla sürdüğünüz farı veya gözaltı kapatıcısını hafifletmek için en iyi alet kulak temizleme çubuğudur.
Gündüz makyajını geceye taşımak için; gündüz çektiğiniz eyelinerwın üzerinden geçerek ‘dumanlı’ yani ‘smokey’ makyaj yapabilir ve akşama hazırlanabilirsiniz.

* Kaynakça

– Glamour Dergisi

– Lucky Dergisi

– InStyle Dergisi

Back-Up Stil ve Alışveriş Danışmanı Tülin Kermen yazdı…