Meraklısına yararlı bilgiler

Ofis çekmecenizin olmazsa olmazları…

- Kadınlar için multi kullanımlı ürünler; stik ve gün sonunda yorulduğunuzda gözünüzün altındaki morlukları kapamak için fondöten. Böylece güne yeniden başlıyormuş gibi taze bir cilde sahip olursunuz.

- Erkekler için parfüm; evet, beyler tıraş olduktan sonra uyanırlar ve ardından yüzlerine sürdükleri parfümle ritüeli tamamlarlar. Gün içinde ihtiyaç duyulduğunda yenilenen parfüm ise aynı uyanma hissini yeniden yaratacaktır.

- Kadınlar için ince çorap; çorap kaçmasına karşın tedarikli olmak lazım.

- Erkekler için temiz bir gömlek; gün boyu giyilmekten buruşmuş bir gömleği değiştirebilirseniz ve yorgun iş günlerini daha kolay atlatabilirsiniz.

- Kadınlar için şatafatlı bir bilezik veya küpe; bazen toplantı uzun sürer ve eve gidip üzerinizi değiştirmeye zamanınız olmaz. Günlük kıyafetinize biraz hava katmak aksesuarla mümkündür.

- Erkekler için kravat; o gün toplantı olmadığı için işe ‘casual’ geldiniz ama akşama bir iş yemeği çıktı. O kravat sizin cankurtaranınız olacaktır.

- Kadınlar ve erkekler için ayakkabı parlatıcısı; ülkemizin her yerinde inşaat olduğu için evden çıkmadan ayakkabılarımızı cilalasak bile gün içinde aynı temizliği koruyamayız. Kıyafeti tamamlayan ayakkabıdır ve jilet gibi gözükmek için jilet gibi olmalısınız!

- Kadınlar ve erkekler için dudak yumuşatıcısı; gün boyu konuşmaktan kuruyan dudaklarımızı yumuşatmak için elzemdir.

Bizi güzelleştiren yiyecekler…

* Tavuk; içindeki ‘keratin’ ile saç diplerini güçlendiriyor.
* Somon; içinde ‘omega’ olduğu için saç derisini genç tutuyor.
* Çilek; ‘C vitamini’ ile kırışıkları önlüyor.
* Domates; ‘likopen’ cildi güneşten koruyor ve ‘lutein’ cildi nemli tutuyor.
* Su; tüm sistemi gereken nem seviyesinde tutuyor.
* Diyet yoğurt; içinde ‘kalsiyum’ olduğu için kemiklerin ve dişlerin sağlıklı olmasını sağlıyor.
* Dark çikolata; cildin serbest radikaller tarafından zarar görmemesini sağlıyor.
* Yeşil çay; cildi çevresel baskılara karşı koruyor.

Kulak temizleme çubuğu deyip geçmeyin…

- Makyaj düzeltmek için; kulak temizleyicisini makyaj çıkarıcısının içine hafifçe değdirip düzeltmek istediğiniz ‘eyeliner’ veya rujunuzu temizleyebilirsiniz.
- Son damlasına kadar kullanmak için; şişenin, tüpün dibinde kalmış son damlaları kulak temizleyici çubuk sayesinde değerlendirebilirsiniz.
- Makyajın fazlalığını almak için; fazla sürdüğünüz farı veya gözaltı kapatıcısını hafifletmek için en iyi alet kulak temizleme çubuğudur.
- Gündüz makyajını geceye taşımak için; gündüz çektiğiniz eyelinerwın üzerinden geçerek ‘dumanlı’ yani ‘smokey’ makyaj yapabilir ve akşama hazırlanabilirsiniz.

* Kaynakça

- Glamour Dergisi

- Lucky Dergisi

- InStyle Dergisi

Back-Up Stil ve Alışveriş Danışmanı Tülin Kermen yazdı…

Yorum Yazın