Sevgililer Günü’nde en romantik hediyeyi almanın yolu, sevdiğinizi en iyi biçimde tanımaktan geçiyor. 14 Şubat’ta hangi hediyeyi alacağına karar veremeyenler için Back-Up Stil ve Alışveriş Danışmanı Tülin Kermen, her duruma ve kişiye uygun hediye seçeneklerini derledi.

14 Şubat’ı unutulmaz kılmak isteyenler, sevgilisi için en özel hediyeyi arıyor. Yılın en romantik gününde binlerce hediye alternatifi arasında karar vermek ise son derece zor oluyor. Hayatı kolaylaştıran çözümler bütünü Back-Up’ın Stil ve Alışveriş Danışmanı Tülin Kermen, Sevgililer Günü için hediye seçeneklerini listeledi. Her koşula uygun hediye alternatifleri, 14 Şubat’a renk katmak isteyenler için rehber olacak.
Çevreci sevgiliye: Sevgiliniz çevreyle sizden daha mı ilgili? Geri dönüşüm, yeşil dünya, organik beslenmeyle yakından ilgili birisi için en güzel hediye yoga kursları, nefes terapileri, Deepak Chopra kitabı veya Muji’den origami kağıtları olur.

İşkolik sevgiliye: Sevgiliniz işkolik ve siz onu takım elbise ile görmekten öylesine sıkıldınız ki neredeyse onu terk etmeyi düşünüyorsunuz. İşte o zaman onu Back-Up üyesi yapın, Stil ve Alışveriş Danışmanlığı hizmetinden yararlanmasını sağlayın. Bu sizin için de bir hediye olacaktır.

Uzaktaki sevgiliye: Uzaktan ilişki zordur hatta imkansız da denebilir ama başardığınız sürece özel günleri atlamamalısınız. Hele de Sevgililer Günü’nü… Bu özel gün için en romantik hediye yastık kılıfları üzerine bastıracağınız fotoğraflarınızdır. Onun fotoğrafını bastırdığınız yastık kılıfına sarılarak çektireceğiniz bir fotoğrafı, sevgilinize hediye kartı yaparak yollayabilirsiniz.

Arayı soğutmak ya da ısıtmak isteyen sevgiliye: Sevdiğinizle aranız limoni mi? O zaman ya ilişkiyi bitirmek istiyorsunuzdur ya da düzeltmek! Kararınızı verin çünkü fırsat bu fırsat… 14 Şubat Sevgililer Günü’nü iyi değerlendirin. Burada üzerine yazacağınız kart hediyenin kaderini belirleyecektir. Örneğin barışmak veya ayrılmak istediğiniz sevgiliye sıcak su torbası yani büyot alın. Hediyenin üzerindeki karta “Sıcaklığını özledim” yazıp güllerle birlikte verin. Aranızın limoni olduğu sevgilinizle işler düzelecektir. Ayrılmak istediğiniz sevgiliye ise “Bensiz seni çok soğuk günler bekliyor” yazabilirsiniz.

Platonik sevgiliye: Aşkınızı ilan edebileceğiniz en güzel gün Sevgililer Günü’dür. İsminizi vermeden yazacağınız özel bir kart gönderebilirsiniz.

Fala inanan sevgiliye: Sevgiliniz her sabah falını okumadan evden çıkmıyorsa onun için en güzel hediye falcı seansıdır. Aman, falcıya sevgilinize yeni bir aşk görmemesini tembihlemeyi unutmayın!

Çok uçan sevgiliye: Sevgiliniz hostesse veya iş için sürekli seyahat ediyorsa ona bugünde en iyi hediye son moda Dormeo Octaspring yataktır. Eski yaylı yatak ve uzay teknolojisi sünger yatağın birleştirilmesiyle oluşan bu eşsiz yatak, ‘evim gibisi yok’ dedirtecektir. Şık bir valiz veya size e-posta atabilmesi için iPad de yüzünü güldürecek hediyeler olabilir.

İç dünyasına önem verdiğiniz sevgiliye: Sevgililer Günü’nde sevgiliye iç çamaşırı almak klasik olsa da yararlı bir davranıştır. Çünkü iç çamaşırına her zaman ihtiyaç duyulur; yeter ki kırmızı olsun. Kırmızı senede iki gün giyilir, biri yılbaşı gecesi, diğeri ise Sevgililer Günü. Agent Provocateur, Kom, Zeki Triko, La Senza, La Perla ve Kyo’da her bütçeye uygun güzel modeller bulabilirsiniz.

“Yukarı kahve içmeye gelir misin?” demeyen sevgiliye: Sevgiliniz sizi bir türlü akşam eve çağırmıyor mu? Üzülmeyin, 14 Şubat sizin geceniz olacak. Ona güzel bir espresso makinesi hediye edin ve akşam yemekten sonra “Makineyi deneyelim mi?” diye sorun.

Eski sevgililere: Anne babalarımız bize göre, ‘eskide kalmış’ sevgililerdir. Sevgililer Günü’nde ev size kalsın istiyorsanız, anne babanızı aşklarını tazeleyebileceği romantik bir restorana yollayın. 

Sevgiler Günü’nü takmıyorum diyen sevgiliye: Sevgiliniz bu romantik günü “Takmıyorum” dese de inanmayın! İnansanız da takmayın! Jest olarak mutlaka bir şeyler alın. Tüm gün boyunca havada aşk kokusu olacağı için en hediye beklemeyen insanın bile beklentisi oluyor.

Sevgilisinden yeni ayrılmış arkadaşa: Eski sevgilisinin fotoğrafını bastırdığınız çöp tenekeleri, paspaslar alın.