Teknolojik aletlerin hepsini uzun süredir kullanıyoruz. Şimdi, minik ve sihirli bir dokunuşla olduklarından çok daha kullanışlı bir hale gelen beş teknolojik gelişmeye birlikte göz atalım.

panasonic-askiPanasonic Nanoe X Askı
Teknolojik askı Panasonic Nanoe X ile tanışın. Şekli itibariyle ilk bakışta dolaptaki ilkel kuzenleri olan sıradan askılar arasında gözünüze çarpmayabilir. Ancak sahip olduğu ek özellikler onu sıradan bir askıdan çok farklı kılıyor. Nanoe X elektrostatik atomize su adını alan ve su buharından bile daha küçük mikro nano-partiküllerle giysileri tazeliyor. Kir veya lekeleri çıkarmak gibi bir iddiası yok. Tanesini 18 $ fiyatında bulabileceğiniz askı, giydiğimiz giysileri, ertesi gün yeniden giyebilmemiz için giysinin üstüne sinen kötü kokuları gideriyor. Ek olarak, polenleri giysilerden uzaklaştırma özelliği sayesinde polen alerjisi olanların da hoşuna gidecek gibi görünüyor.

lenovoLenovo’dan Bükülebilir Ekranlı Konsept Notebook
Notebook’lar, uzun yıllardır ‘daha kompakt tasarım’ ve ‘daha güçlü donanım’ gibi birkaç ana fikir üzerinden geliştirilerek potansiyel kullanıcılarıyla buluşmaya devam ediyor. Ancak Lenovo konuya farklı bir bakış açısı getirerek notebookların alıştığımız üzere katlanabilir olmasına ek olarak bükülebileceğini de gösterdi. Söz konusu konsept ürünün seri üretiminin başlatılıp başlatılmayacağı konusu henüz net değil, ayrıca bir fiyat etiketi ya da tedarik tarihine ilişkin herhangi bir bilgi de yok. Ancak oldukça fütüristik bir görünüme sahip olduğu tartışmasız bir gerçek.

google-glassGoogle Glass’a Üç Yıl Sonra Güncelleme
‘Akıllı gözlük’ ve ‘giyilebilir teknoloji’ kavramlarının henüz çok yeni olduğu dönemlere damgasını vuran Google Glass, günümüzde piyasaya sunulan birçok aygıta da ilham olmuştu. Ancak diğer markalar ve Google bu teknolojinin üzerine fazla düşmemiş olacaklar ki, 3 yıl boyunca bir herhangi bir güncelleme yapmamışlar. Neyse ki sevindirici bir haber geldi: Güncellemeyle beraber, Google Glass’ın Bluetooth cihazlarına eşleştirilerek bağlanması artık mümkün hale geliyor. Dahası da var, performans iyileştirmeleri ve bazı hata düzeltmeleri de söz konusu güncellemenin getirdiği özellikler arasında.

iMac-5K-RetinaiMac Pro
Herhangi bir masa üstü bilgisayar kullanmakla bir Apple iMac kullanmak arasında çok büyük bir fark var. Özellikle tasarımla ilgili işlerde çalışan kişilerin vazgeçilmezi olan iMac, 5K ekranlı Apple iMac Pro ile piyasada yerini alıyor. 3 boyutlu render gibi zorlu işlemler ve animasyon gibi kreatif işlerle uğraşan videografi uzmanları, müzisyenler ve yazılımcılar gibi profesyoneller için geliştirilen yeni iMac Pro, RAID dizilimi gerçekleştirmeyi mümkün kılıyor. Ancak 5.000 $’a satışa çıkacak olan bu ürüne kavuşmak için aralık ayına kadar beklemeniz gerekiyor.

Insta360-NanoInsta360 Fotoğraf Makinesi
Instagram hayatımıza girdiğinden beri hepimiz birer fotoğrafçı olma yolunda küçük ama emin adımlarla yürüyoruz. Belki de fotoğraflarımızı diğerlerinden farklı kılmak için bugüne kadar birçok şey denedik. Telefonlara takılabilen harici lensler bunun ilk adımıydı. Instagram hesabınızda gezinirken yuvarlak hatlarıyla küçük bir gezegenin içinde dolanıyormuş gibi gözüken bir arkadaşınıza denk geldiyseniz bu İnsta360 Nano’nun marifetidir. Yaklaşık 195 $ fiyatında bulabileceğiniz İnsta360 ile alışılmışın dışında fotoğraflar ve videolar çekmeye hazır olun.