Sadece kadın değil erkek bakımında da önemli bir unsur tırnak bakımı… Açık ayakkabılarla salınacağımız günler çok yakın; soğuk kış günlerinde çatlayan, kuruyan ve yeni sezonda bakıma ihtiyaç duyan ellerimizi ve tırnaklarımızı da unutmamalı! İşte el ve ayak bakımı için ihtiyaç duyacağınız yeni trend: ‘Nail Bar’ yani ‘Tırnak Bar’lar… Son dönemde hayli trend olan Nail Bar konsepti şimdiden İstanbul’un dört bir yanını sarmış durumda. Bakımdan hijyene dört dörtlük hizmet veren bu mekanlara bir göz atalım, fikir edinelim ne dersiniz?

* İlk şubesini Nişantaşı’da, ikincisiniyse Bağdat Caddesi’nde açan The Nail Job; el ve ayak bakımında yeni ve yenilikçi bir anlayış ile hizmet vermek üzere kurulmuş. Alessandro markalı ürünleri kullanan The Nail Job, markanın Türkiye’deki Lisanslı uygulama merkezi olma özelliğini de taşıyor. Kullanılan tüm bakım ekipmanı Otoklav sterilizasyon cihazları ile sterilize edilip, her müşteri için tek kullanımlık olarak poşetleniyor. Kavitasyon, Radyo Frekas, Pressoterapi, Cilt Bakım, Ayak Detox ve Ozon Terapi gibi ilgi çekici hizmetlerin verildiği mekanda; rahatlayıp koltuğa oturmak ve kişisel bakım konforu ile şımarmak serbest!

* Nanoteknoloji bakteri önleyici yüzey temizleyicileriyle, sağlıklı ve keyifli el-ayak bakımı anlayışını Türkiye’ye getirdiğini söyleyen Pronail; Akaretler, Astoria, Bağdat Caddesi, Capacity AVM, Forum İstanbul AVM şubeleriyle hizmet veriyor. Minikür ve pediküre ek olarak kalıcı makyajdan tırnak yeme tedavisine kadar birçok konuda hizmet veren mekan CND markasının Türkiye temsilcisi ve sadece o markanın ürünlerini kullanıyorlar.

* Bebek’teki Q Nail Bar için de öncelik, müşteriler için sağlana hijyen. Mekanın isminde yer alan ‘Q’ harfi Quality yani ‘kalite’ kelimesinden esinle yer alıyor. Manikür ve pedikürün yanı sıra kalıcı oje, batık tırnak tedavisi, tırnak yeme tedavisi gibi hizmetlerin verildiği mekanın minimal ve modern tasarımı dikkat çekiyor. Özel günlerden önce kendinizi rahatlatmak ve bakım dolu bir gün için ideal!

* Pastel tonları ve huzur veren tasarımı ile şeker gibi bir mekan, Bağdat Caddesi’ndeki Misk… Steril bakım aletleri, güleryüzlü servis ve insanın kendini şımartmak için ayıracağı saatler harika bir kombinasyon olarak çıkıyor karşımıza. Tırnak bakımı söz konusu olduğunda hizmetler sezonluk olarak değişiyor… Örneğin bu sıralar öne çıkanlar Erguvan Çiçeği ve Hindistancevizi-Ananas bakımları. Bekarlığa veda, mezuniyet, doğum günü gibi özel kutlamalar öncesinde kız kıza eğlence için de hizmet veren mekandan çıkarken kendinizi yepyeni hissedeceksiniz.

* Californian Nail Bar‘ın sahibi, bu konseptin tüm dünyaya yayıldığı merkez olan California’lı… Tırnak bakımından peeling, masaj ve aroma terapiye kadar birçok şımartıcı hizmet veriliyor! Mekan, tam da insanın kendini dinledirmesi ve konfor bulması konsepti üzerine kurulmuş. Aceleniz varsa da, hızlı bakım kürlerinden yaptırabiliyorsunuz.